ثبت نام در دپارتمان توسعه توانمندی شخصی
دپارتمان توسعه توانمندی شخصی

 

هدف از تشکیل دپارتمان توسعه توامندی های شخصی چیست؟

 

دپارتمان «توسعه توانمندی‌های شخصی» به مدیریت جناب آقای علی ترابی، با هدف ارتقای مهارت‌های شخصی در زندگی و کسب ‌وکار از خرداد ماه ۱۳۹۹ در مجتمع فنی تهران دایر شده است. این دپارتمان با تکیه بر علوم روان‌شناسی و مدیریتی، سعی بر آموزش و پرورش افراد، جهت کسب مهارت‌های نرم و افزایش هوش هیجانی دارد.چرا که طبق آخرین تحقیقات در دانشگاه هاروارد، نقش مهارت های نرم در موفقیت افراد 85% بوده و فقط 15% مرتبط به داشتن مهارت های سخت است.

این دپارتمان بر آموزش مهارت‌هایی از جمله کشف ارزش‌های فردی و سازمانی، کشف توانمندی‌های شخصی، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس، بکارگیری مهارت‌های ارتباطی در روابط میان‌ فردی، نحوه تفکر تحلیلی و انتقادی در جهت حل مسائل زندگی، تصمیم‌ گیری صحیح، توانایی مدیریت افکار و احساسات، تکنیک‌های مدیریت افراد و کار گروهی، شناخت شخصیت خود و دیگران، کنترل تکانه‌ها و مهارت‌های نرم دیگر متمرکز است.

همچنین مدیریت این دپارتمان با توجه به سابقه خود در زمینه برنامه ‌سازی، مجموعه ویدئوی‌های آموزشی مرتبط با توسعه توانمندی‌های شخصی را به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه و اجرا می‌نماید و اکثر این آثار تولیدی به ‌صورت رایگان در پلتفرم‌های مختلف مجتمع فنی تهران قابل مشاهده و دانلود هستند.

لازم به ذکر است، مدیریت این دپارتمان سعی دارد با همکاری جناب آقای دکتر سعید سعادت، مؤسس و مدیر عامل مجتمع فنی تهران و سایر صاحب‌ نظران این حوزه، برای اولین بار در ایران بزرگترین سمینارهای داخلی و خارجی را برگزار کرده و پیشگام  در آموزش تخصصی مهارت‌های توسعه توانمندی های شخصی در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم ایران ‌زمین در سراسر دنیا باشد.

 

چه ضرورتی دارد که در دوره "توسعه توانمندی های شخصی" شرکت کنم؟

همه ما در زندگی به دنبال رسیدن به موفقیت و فراتر از آن احساس خوشبختی هستیم؛ به همین جهت ما از دوران کودکی در مهد کودک، مدرسه، دانشگاه، آموزشگاه و... حضور پیدا می کنیم تا علم یا تخصصی (مهارت سخت) را در زمینه ای مشخص کسب کرده و بر اساس آن شغل مناسبی را بدست آوریم. اما آنچه که در این بین بسیار حائز اهمیت است، شناخت خود بر مبنای واقعیت (ترجیحا قبل از انتخاب هر نوع رشته یا شغل) و سپس بدست آوردن مهارت های نرم است. چرا که اکثر افرادی که به خود آگاهی نمی رسند، هرگز احساس رضایت نسبت به خود، رشته تحصیلی، شغلی، روابط و در نهایت زندگی خود ندارند. ما در دوره توسعه توانمندی های شخصی می آموزیم که چطور به ارزش ها، نقاط ضعف و قوت، استعدادهای نهفته، علایق و... خود پی برده و در صدد تقویت آنها برای انتخاب یک هدف مشخص در زندگی باشیم. همچنین می آموزیم که چطور با افزایش حرمت نفس و اعتماد به نفس به بهترین شکل ممکن با تکیه بر برنامه ریزی استراتژیک این مسیرهدف را با قدرت طی کرده و به مقصد مطلوب برسیم.

 

 

 

این دوره برای چه افرادی توصیه می گردد؟

 

در همه کشورهای توسعه یافته، این دوره در مراحل مختلف رشد به افراد آموزش داده می شود. چرا که با گذارندن دوره های متفاوت مهارت های زندگی، انسان در هر رده سنی و طبقاتی می تواند با کمترین آسیب و صرف کمترین انرژِی و زمان به بهترین نتایج برای رسیدن به موفقیت نایل گردد. اما برای افراد ذیل، یادگیری این مهارت ها از لحاظ فوریت زمانی، ضروری تر به نظر می رسد:

1. افرادی که در انتخاب رشته تحصیلی یا شغلی خود دچار سردرگمی هستند.

2. افرادی که در زندگی هیچ هدف مشخصی را دنبال نمی کنند (عامل راه انداز افسردگی).

3. افرادی که احساس رضایت نسبت به رشته تحصیلی و شغلی خود ندارند.

4. افرادی که با وجود داشتن هدفی مشخص، همیشه در مسیر رسیدن به آن دچار مسئله هستند.

5. افرادی که در زمینه های ارتباطی در زندگی شخصی و کسب و کار، خود را توانا نمی بینند.

6. افرادی که با وجود تخصص در رشته خود، توانایی استخدام شدن، راه اندازی کسب و کار شخصی و یا ارتقاء شغلی را ندارند.

 

 

پس از گذراندن این دوره انتظار می رود که افراد:

 

1. از لحاظ روانی به یک آرامش خاطر نسبی دست پیدا کنند. زیرا طبق مطالعات علمی، داشتن هدف است که به زندگی انسان معنا می بخشد.

2. بتوانند برای رسیدن به هدف مشخص خود برنامه استراتژیک (عملیاتی و بلند مدت) تدوین نمایند.

3. کیفیت روابط میان فردی (اجتماعی و شغلی) خود را بهبود بخشند که خود یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد موفقیت و احساس خوشبختی در انسان است.

3. به حرمت نفس و اعتماد به نفس دست پیدا کرده و همین امر موجب کاهش تعارض های روانی و شخصیتی آنها می شود و می توانند خود را در موقعیت های مختلف، همانگونه که هستند به بهترین شکل ابراز کنند.

4. بدون داشتن اضطراب در مصاحبه های تحصیلی وشغلی شرکت کرده و نهایت تاثیر گذاری خود را بر مصاحبه کنندگان گذاشته تا جایگاه متناسب با خود را بدست آورند.

5. شاهد افزایش عملکرد یا بصورت کلی کارایی در زندگی شخصی و کاری خود شوند.

6. توانایی هدایت و همکاری با افراد و گروه های مختلف در محیط های کاری و غیر کاری را کسب کنند.

7. احساسات و عواطف خود را مدیریت و کنترل نمایند.

8. در شرایط بحرانی بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایند.

9. مشکلات را به مسئله تبدیل نموده و با تفکر تحلیل گرایانه بهترین راه حل را انتخاب نمایند.

10. توانایی و مهارت مذاکره موثر را در زندگی شخصی و شغلی بدست آورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلاسی برای نمایش وجود ندارد.
نمایش همه کلاس ها

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند